İki Kıta Turu

İki Kıta Turu 1

İki Kıta Turu (Öğle): Rehber eşliginde, Beylerbeyi Sarayı ve Çamlica tepesini kapsayan yarim gunluk bir İstanbul turudur.

Departure: HergünDuration:4ASK PRICE

1 Review | 5.0/5

5 Star
1 Reviews
4 Star
0 Reviews
3 Star
0 Reviews
2 Star
0 Reviews
1 Star
0 Reviews

1.358 people looked this tour

Last Review

Manzara sevenlerin tam anlamıyla katılması gereken bir tur muhteşem, hem tarih hem manzaranın tadını çıkartarak eğlenceli vakitler geçirebiliyorsunuz. Manzara seven herkese tavsiye ederim.

Gökhan - 5.0/5 - 03.02.2015

Tour Details

İki Kıta Turu

1 Gün.: İki Kıta Turu (Öğle)

13:30 Otelden alma servisi ile İki Kıta Turu başlar.

Araçlarımızla Boğaz Köprüsüne doğru rehberin tarihsel anlatımıyla başlıyor ve  Beylerbeyi Sarayı’na doğru yola çıkıyoruz.

Turumuza Beylerbeyi Sarayı ile devam ediyoruz. Beylerbeyi Saray bir saray kompleksi olup geniş bir bahçenin içinde asıl saray (yazlık saray) ile birlikte Mermer Köşk, Sarı Köşk, Ahır Köşk ve iki küçük deniz köşkünden oluşur. Deniz kenarındaki rıhtım üzerinde inşa edilen saray  kagir bir yapı olup yüksek bir bodrumun üzerine yapılmış 2 katlı bir yapıdır. Saray; Harem ( kuzey bölümü) ve Mabeyn-i Hümayun (güney bölümü) dairelerinden oluşmaktadır.  Beylerbeyi sarayının ardından turumuza Çamlıca Tepesiyle devam ediyoruz. Çamlıca Tepesi, İstanbul Anadolu Yakası Üsküdar ilçesi sınırlarında yer alır. Büyük Çamlıca Tepesi (Sefa) denizden 268 m yüksekliktedir   ve Nurbaba Tekkesi (Bektaşi) burada yer alır.  Tepede yer alan Büyük Çamlıca tesisler gerek doğal ve manzaralı bir konuma sahip olması gerekse hoş ve temiz havası ile bölgenin estetik yapısıyla tercih edilen bir bölgedir. Çamlıca Tepesi gezisinden sonra turumuz sona eriyor ve katılımcıları otellerine bırakıyoruz.

17:30 Tursonunda, misafirler otellerine bırakılarak tur sona erdirilir.

Tour Includes

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Rehberlik servisleri.
Turdan once otelden alma.
Turdan sonra otele bırakma.
Araçla Ulaşim servisleri.

Tour Notes

Kapalı Günler: Beylerbeyi Sarayı Pazartesi ve Perşembe Günü kapalı, Kapalı Gununde, Kariye Müzesi gezilicek.

Reviews

5.0/5

Manzara sevenlerin tam anlamıyla katılması gereken bir tur muhteşem, hem tarih hem manzaranın tadını çıkartarak eğlenceli vakitler geçirebiliyorsunuz. Manzara seven herkese tavsiye ederim.

Write Review For İki Kıta Turu