İstanbul Turu (Tam Gün)

İstanbul Turu (Tam Gün) 1

Klasik İstanbul Turu (Tam Gün): Otelden alınma ile başlayan tur, rehber eşliginde, Roma, Bizans ve Osmanli dönemlerinin tarihinde önemli yer tutmuş ve günümüze kadar varlığını devam ettirmiş, dönemlerinin en önemli eserleri olan Sultan Ahmet Camii, Hipodrum ( Atmeydani, Obeliskler) Ayasofya Muzesi, Kapalı Çarşı, Topkapi Sarayı Müzesi, Küçük Ayasofya Camii'ni kapsayan bir turdur.

Departure: HergünDuration:8ASK PRICE

7 Reviews | 5.0/5

5 Star
7 Reviews
4 Star
0 Reviews
3 Star
0 Reviews
2 Star
0 Reviews
1 Star
0 Reviews

2.224 people looked this tour

Last Review

Gezip gördüğüm en güzel,en görsel ve en bilgi birikimli turdu. Kültürümüzü tarihimizi tam anlamıyla yaşamış oldum rehberin anlatımı gerçekten akıcı olup turu daha da ilgi çekici olmasını sağladı. Farklı insanlarla tanışma fırsatı oldu ailenizle gezip dahat edebileceiğiniz bir tur herkese tavsiye ediyorum katılmalısınız bu tura kesinlikle..

Serkan Aydın - 5.0/5 - 03.02.2015

Tour Details

İstanbul Turu (Tam Gün)

1 Gün.: İstanbul Turu (Tam Gün):

08:30 Otelden alma servisi ile Bizans ve Osmanlı Kalıntıları turu başlar.

Bizans Kalıntıları Turu Sultan Ahmet Camii, Hipodrum ( Atmeydani, Obeliskler) Ayasofya Muzesi, Kapalı Çarşıyı kapsar ve rehber eşliğinde Klasik İstanbul Turu yapmıy olur ve tarihi yarım adadanın en önemli geçmişe ışık tutan kalıntılarını gezmiş olursunuz. 

Klasik İstanbul turu, Istanbul'da Roma ve Bizans dönemlerinde gösteri ve spor etkinliklerinin yapıldıgı yer olarak kullanılan eski hipodrum'dan (At meydanı) başlıyoruz. Hipodrum gezisinin ardında, Sultan Ahmet Camii ve Aya Sofya Müzesi'nin (Önce Kilise, sonra ise Camii Olarak hizmet vermistir.) ardından, İstanbul Tüm Turu, İstanbul'un en büyük Kapalı Çarşısı ziyariti ile devam ediyor. Çarsısınında ziyaretinin ardından, öğle yemeği molası.

Istanbul Turu, öğlenden sonraki bölümü Fatih Sultan Mehmed’den itibaren otuzbirinci padişah Sultan Abdülmecid’e kadar yaklaşık dört yüz yıl süreyle imparatorluğun idare, eğitim ve sanat merkezi olarak kullanılanılan Türkiye Cumhuriyetinin kuruluşundan sonra ise müze haline getirilen ve Cumhuriyet’in ilk müzesi olan Topkapı Sarayı  ile devam ediyoruz. Ayasofya tarafındaki saltanat kapısından girilen ve birbirinden geçilen dört avlu çevresindeki mimari yapılardan oluşan Saray’ın etrafı bahçeler ve meydanlarla çevrilidir.

Topkapı Sarayı Müzesi ziyaretinin ardından, turumuzun son durağı olarak, İstanbul'un en eski Bizans Dönemi yapısı olarak bilinen bahçesinin güney kısmında 24 odalı geniş bir bahçesi ve ortasında şadırvanı olan Hüseyin Ağa Medresesi yer alan Medrese Yesevi Vakfı tarafından restore edilmiş ve Türk el sanatlarının hizmetine verilen Küçük Ayasofya Camii geziliyor.

Küçük Ayasofya Camii gezisinden sonra turumuz sona eriyor ve katılımcıları otellerine veya istedikleri noktalara bırakıyoruz.

17:30 Tursonunda, misafirler otellerine bırakılarak tur sona erdirilir.

Klasik İstanbul Turu (Tam Gün)

Tour Includes

Fiyata Dahil Olan Hizmetler

Rehberlik servisleri.
Turdan once otelden alma.
Turdan sonra otele bırakma.
Araçla Ulaşim servisleri.

Tour Notes

Kapalı Günler: Ayasofya Müzesi Pazartesi Günü kapalı, Kapalı Gununde, Sarnıc gezilicek. Topkapi Sarayı Salı Günü Kapalı, Kapalı Gununde, Beylerbeyi Sarayı gezilicek. Kapalı Çarşı: Pazar günü Kapalı.

Reviews

5.0/5

Gezip gördüğüm en güzel,en görsel ve en bilgi birikimli turdu. Kültürümüzü tarihimizi tam anlamıyla yaşamış oldum rehberin anlatımı gerçekten akıcı olup turu daha da ilgi çekici olmasını sağladı. Farklı insanlarla tanışma fırsatı oldu ailenizle gezip dahat edebileceiğiniz bir tur herkese tavsiye ediyorum katılmalısınız bu tura kesinlikle..


5.0/5

5 arkadaş olarak katıldık tura eğlenceli,eğitici tarihi, yaşanmışlıkları hissederek gezdik sağolsun rehberimizde çok sıcakkanlı biriydi hepimizle teker teker ilgilendi. biz aynı arkadaş gurubuyla farklı turunuza katılmayı da düşünüyoruz. Tekrar görüşmek dileğiyle..


5.0/5

Çok teşekkür ediyorum. herşey güzeldi. gezimizde rahat etmemiz için ellerinden geleni yaptılar. bundan sonra da tercihim yine siz olacaksınız.


5.0/5

Muhteşem tek kelimeyle muhteşem bi tur oldu. Gerçekten çok eğlenceli görselliğiyle olsun Rehberimizin coşkusuyla olsun tüm tarihi yaşayarak gezilmesi olsun büyüleyici bir tur oldu. Rehberimiz de çok samimi ve içten biriydi ilgili olmasına bayıldım. Sanırım farklı turlarınıza da katılmak isticem :) Organizasyon süperdi teşekkürler .....


5.0/5

Merhabalar Ne kadar eğlenceli ve bir o kadarda kültür katan bir tur oldu insanın geçmişini görmesi yaşanmışlıkları hissetmesi gerçekten çok etkileyiciydi. Bu güzel duyguları yaşamamıza sebep olan istanbultour.org ekibine teşekkürlerimi ietiyorum.


5.0/5

Turun engüzel bölümü, hiç bilmediğiniz insanlarla tanışma ve konusma fırsatı. Rehber ingilizce ve türkçe anlatıyor.


5.0/5

İstanbul'da bir yerden bir yere bitmek, kolay olduğu kadar zorda. Organizasyon sizi otelinizden alıyor, tur sonu otele bırakıyor, süper. Daha süper olan rehber eşliğinde geziyorsunuz. Herkese Tavsiye ederim.

Write Review For İstanbul Turu (Tam Gün)